×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
NoProgram Yeterliliği
1E-ticaret ve pazarlama ile ilgili temel teknikleri ve programları tanır ve kullanabilir.
2Pazarlama iletişim teknikleri, halkla ilişkiler, yeni ürün ve marka bilgisine sahiptir ve pazarlama ilkeleri doğrultusunda kurum imajının oluşmasına destek sağlayacaktır.
3Pazarlama uygulamalarında karşılaşılan sorunları tanımlamak, analiz etmek ve çözüm önerileri getirme yetisine sahip olacaktır.
4Geleneksel ve dijital pazarlama ile ilgili güncel gelişmeleri takip edebilme ve uygulayabilmek pazarlama ile ilgili güncel gelişmeleri takip edebilme ve uygulayabilmek.
5Pazarlama stratejilerini; ürün, fiyat, dağıtım ve tutundurma amaçlarına ek olarak dijital boyuta uygun olarak geliştirebilmek ve uygulayabilmek.
6Veri okuryazarlığı ve veri yönetimi konularında bilgi sahibi olmak ve uygulayabilmek.
7İletişimin farklı alanlarını birbirleriyle ilişkilendirebilmek, strateji geliştirebilmek, etkileşim yaratabilmek
8Türkçeyi ve en az bir yabancı dili (özelde İngilizce) yazılı ve sözlü olarak etkin bir biçimde kullanabilme, sunulan E-ticaret ve pazarlama bilgisini kolayca takip etme ve meslektaşlarıyla etkin bir biçimde iletişim kurabilme becerisine sahip olacaktır.
9İletişim çalışmaları kapsamında içerik üretebilme, sunabilme ve yönetebilme becerilerini kazanabilmek
10Mesleki, hukuksal, sosyal ve etik sorumluluklarını anlayabilir ve uygulayabilir.
11Pazarlama iletişim teknikleri, halkla ilişkiler, yeni ürün ve marka bilgisine sahiptir ve pazarlama ilkeleri doğrultusunda kurum imajının oluşmasına destek sağlayacaktır.