×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Çankaya Meslek Yüksekokulu programlarımız faaliyetlerini çağdaş ve modern dersliklerin ve sosyal yaşam alanlarının bulunduğu tasarım ödüllü kampüsünde sürdürmektedir. Çankaya Meslek Yüksekokulumuz bünyesindeki Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret ve E-Ticaret ve Pazarlama Programlarında, alanında uzman tam zamanlı ve yarı zamanlı akademik kadrosuyla ile hizmet vermektedir.

Programlarımız, öğrencilerin sadece mesleki bilgiler edinmelerine yönelik olmayıp aynı zamanda analitik düşünme yeteneklerini de geliştirmelerine olanak sağlayacak içeriktedir. Ayrıca müfredatımızda, sosyal ve mesleki yabancı dil dersleri, temel bilgisayar bilgileri ve ilgi alanlarına göre farklılaştırılmış seçmeli dersler de yer almaktadır.

Çankaya Meslek Yüksekokulumuz, üniversitemizin “Uzaktan Eğitim” altyapısını da kullanarak, öğrencilerini dijital ortamda senkron/asenkron ders materyalleri ile desteklemekte ve sürekli bir eğitim sunmaktadır.

Programlarımızın müfredat programları, öğrencilerimizin Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili dört yıllık fakülte programlarına devam etmelerini kolaylaştırmak amacıyla fakülte dersleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.