×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Değerli Öğrenciler,

Bankacılık ve sigortacılık sektörü, ülkemizde hızla gelişen ve ekonomi içindeki payı artan finansal hizmetlerin başlıca unsurlarındandır. Yerli ve yabancı aktörlerin faaliyette bulunduğu sektör, rekabetçi bir yapıya ve çok yüksek büyüme potansiyeline sahiptir. Söz konusu büyüme ve gelişimin devam etmesi, bankacılık ve sigortacılık sektörünü önemli bir istihdam alanı hâline getirmektedir.

Bu noktadan hareketle; Türkiye’nin iyi yetişmiş, yerel ve uluslararası pazarlara yüksek kalitede mal ve hizmetler sunabilen, dünya pazarları ile etkileşime geçebilecek nitelikli çalışanlara ihtiyaç duyacağı aşikârdır. Bu durum, bankacılık ve sigortacılık konularında birçok yeni kariyer fırsatını da beraberinde getirmektedir.

Bankacılık ve Sigortacılık programımız 2012-2013 Güz döneminden itibaren Çankaya Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Alanında deneyimli güçlü akademik kadromuz ve güncel ders programlarımızla yenilikçi, girişimci, alan bilgisi yüksek, bankacılık ve sigortacılık alanında gerekli bilimsel ve sosyal becerileri kazanmış, güçlüklerle başa çıkabilecek ve çevre bilinci gelişmiş nitelikli insan gücü yetiştirmek temel hedefimizdir.

Bu hedefimize birlikte ulaşabilmek için siz değerli öğrencileri aramıza katılmaya davet ediyoruz..